Něco o mně ...

Vítám vás na mých stránkách. Jmenuji se Roman Schubert. Fotografování je mým koníčkem, nikoliv však obživou. Mám své stálé zaměstnání, což má pro Vás tu výhodu, že nejsem na fotografování existenčně závislý. Pro mě je důležitější výsledek a Vaše spokojenost než finanční stránka. Zakázky si vybírám tak, abych se Vám mohl plně věnovat a splnil Vaše přání v co nejkratším čase.

Od roku 2005 fotografuji se zrcadlovkami Nikon. V současné době mám Nikon D4 + několik objektivů od široúhlého až po výkonný teleobjektiv + další příslušenství, tak abych mohl vyhovět téměř jakémukoliv přání. Fotografie umím dále počítačově zpracovat, retušovat, popř. doplnit různé efekty. Je možno pořídit i kvalitní výtisky na tiskárně Canon Pro 9500 až do rozměru 48 x 33 cm.

Po dlouhých letech jsem se vrátil i k svému prvnímu fotoaparátuFlexaret. A tak pro pamětníky mohu nabídnout i fotografování na film. Používám Flexaret VII s bohatým příslušenstvím. Černobílé filmy mohu vyvolávat sám. Další zpracování je pak přes naskenování filmů opět na počítači.

Tím jsme se dostali k mým začátkům, kdy mi ve 14-ti letech rodiče svěřili dvouokou zrcadlovku Flexaret V. První zkušenosti jsem získával ve fotokroužku.
Takže zanedlouho jsem byl schopen exponované filmy vyvolávat sám a rovněž vytvářet černobílé fotografie. Tenkrát to bylo ještě v „bojových“ podmínkách panelákové koupelny. V té době jsem hodně fotografoval automobilové soutěže a účastnil se různých fotosoutěží s touto tématikou.

Později jsem si poříd modernější fotoaparát jednookou zrcadlovku Practica MTL3, ta už byla na kinofilm a měla možnost výměny objektivů. A poslední z řady kinofilmových přístrojů byl Nikon F50. Tím skončila moje éra analogového fotografování. Toto období bylo charakteristické studiem, zakládáním rodiny a budováním zázemí. Takže i fotografie ustoupila do pozadí na úroveň rodinných fotografií z dovolených, výletů a oslav.

To skončilo dá se říci se vstupem digitální technologie do mých dveří.

A na závěr několik údajů o mě :
Narodil jsem se v Teplicích. Absolvoval jsem tam Střední průmyslovou školu automobilovou a pak v Praze ČVUT strojní. Jsem rozvedený, takže jsem i časově flexibilní a nikdo mi nebrání věnovat se naplno právě Vám a Vašim přáním… :-)

 

 

Vyrábím také z kůže: www.atelier-schubert.cz

Roman Schubert   tel.: 604 344 393   schubert@volny.cz

sitemap.xml   gt:0.007   login